Kdo je Lucie Křivinková?

Moderní biožena, biomanželka a biomatka. Biostylem denně žije a předává ho druhým lidem. Její zkušenosti v oblasti zdraví ji dovedly k rozhodnutí vzít život do vlastních rukou a přijmout za něj plnou zodpovědnost. Za zdraví a štěstí své i svojí rodiny. Své děti učí jíst skutečné potraviny místo průmyslových výrobků plných náhražek. Inspiruje lidi, aby i v moderní době a při městském stylu života žili bez zbytečné chemie. V článcích a e-boocích radí, jak nezatěžovat organismus a životní prostředí jedy v potravinách a čisticích prostředcích. Svého syna s příznaky střevního zánětu léčí vhodnou stravou a šetrnými přírodními prostředky. Radí lidem s podobnými potížemi, jakou stravu pro sebe zvolit. Víkendy netráví s rodinou na chatě, ale na jurtě. 

Biostyl mě baví

 

Jako inspirátorka pro zdravější život, která pomáhá lidem vzít zdraví do vlastních rukou a vede je k životu bez „chemie“jídle, kosmetice, drogerii a léčbě nemocí, si denně kladu otázku:

Není to, co jím, dýchám a mažu si na tělo, chemický útok na můj organismus?

Jak chránit Zemi, sebe a své děti před jedy?

Léta zájmu o ekologii, biopotraviny a ekologické výrobky, zkušenosti s desítkami bio a eko produkty, informace o tom, jak zachovat naši planetu zdravou a obyvatelnou, byly jen začátkem mého dnešního životního postoje.

Musela jsem si v osobním životě i v oblasti tělesného zdraví prožít různá trápení. Až jejich překonání nebo vyrovnání se s nimi mi daly bohatství svobody, zodpovědnosti a víry v sebe a svou intuici. V to že já vím, co je pro mě a mé děti nejlepší.

 

Zdravotní potíže mé a pak i mého dítěte mne dovedly k bylináři, homeopatce, terapeutovi tradiční čínské medicíny, domácímu porodu… a postupně vyústily v rozhodnutí plně převzít zodpovědnost za svůj život a život svých dětí.

Propojila jsem lásku k planetě, sobě a blízkým a začala pracovat na budování víry v sebe sama a své nejbližší. Už nechci nikoho vinit za to, jaký je můj život. Vím, že všechno, pro co se rozhodnu, bude jen má volba.

Moje cesta byla bolestná

Trápily mě potíže s trávením a později i ošklivý ekzém. Plna důvěry ve vědu a moderní medicínu jsem obíhala různé lékaře a všelijaká vyšetření, řešení mi to ale nepřineslo žádné. 

Někdy jsem měla oči kvůli ekzému opuchlé tak, že skoro nebyly vidět…

Setkání s bylinářem R.Kindlem mi otevřelo cestu tam, kde jsem dnes. Léčení stravou, bylinami a energií mě velmi rychle dostalo z akutních zdravotních potíží. A během dalších měsíců mi pomohlo se jich postupně zbavit

Ovšem bez bolesti ze změny v osobním životě a bez vyrovnání se s ní by proces léčení nebyl tak úspěšný a rychlý.

Tehdy jsem ještě netušila, že bolesti mě čeká ještě víc a že kromě ní s příchodem mateřství, které jsem si vroucně přála, přibude tolik strachu.  

 

 

Těhotenství jsem prožívala v úzkosti. Svěřila jsem se plně do péče lékařky a nekriticky uvěřila potřebě všech vyšetření i jednostranným informacím, které jsem dostávala.

Syn se narodil 14 dní před předpokládaným termínem narození násilně: indukovaným porodem, pro něj i pro mě traumatizujícím.

Pod vlivem syntetických hormonů jsem po porodu ani necítila radost z narozeného dítěte. Takto omámená jsem si nechala syna odnést. Do péče jsem si ho musela doslova vydupat, přičemž kvůli novorozenecké žloutence následovalo další, ještě delší odloučení a můj (a zřejmě i jeho) o to větší psychický otřes.

 

Dnes bych jednala jinak

Dlouho jsem neviděla svůj podíl na celé věci a dávala vinu personálu nemocnice. Dnes se cítím sebou jistá a odhodlaná se za své děti plně postavit. Udělala jsem proto vše, aby příští porod byla jiný a prožila nádherné zrození své dcery. Vnímala jsem poprvé zázrak života, víru ve své schopnosti matky a důvěru v moc přírody.

Bez zkušeností s mateřstvím bych nebyla tou, co jsem dnes

Nebudu se ale rozepisovat o nošení v šátku, bezplenkové metodě a látkových a ekologických plenách. To k biomatce automaticky patří. 🙂

Kde je boj, tam je protivník

Můj syn si zvolil náročnou cestu na svět i pobyt v něm. Od narození měl potíže s trávením. Před dovršením druhého roku se u něj plně projevil střevní zánět. Jeho proplakané noci v době mého druhého těhotenství patří k nejtěžším dobám mého mateřství. Strach co bude dál, utišil až terapeut tradiční čínské medicíny, u něhož jsme po několika klasických vyšetřeních i konzultacích u celostní lékařky a homeopatky, zakotvili.

Už nechci bojovat. Pochopila jsem, že nejen léčba bylinami a správnou stravou, ale i víra v to, že spolu to zvládneme a přijetí této situace, léčí.

 

Jak to do sebe zapadá?

Nahlédla jsem pod povrch věcí v oblasti zdravotní péče a změnila svůj pasivně nekritický postoj na aktivně zdravě kritický. Muselo to ale bolet.

Dlouho jsem to ale nechtěla udělat u jiných věcí, na kterých jsem lpěla: u biopotravin a ekovýrobků. Jak by mohlo být otřeseno mou vírou v lepší a zdravější svět? Přijít to ale muselo a já jsem se rozhodla, že nechci být ovcí ani na provazu bio a ekomarketingu.

Biopodvod?

Jednoho dne jsem odhalila, že tzv. zdravá potravina obsahuje nezdravé sladidlo a otevřela se mi Pandořina skříňka sortimentu bio a tzv. zdravých potravin. Některé obsahují určité nedostatky, které bych u nich nečekala. A nejsem sama…

Nejde o právní stránku, ale o to, co právo dovolí. Pak nezbývá než si sám zjišťovat, zda potravina, i když z bioobchodu nebo se značkou BIO, je zdraví tak prospěšná nebo naopak. A obdobně je tomu s ekovýrobky.

 

Mé poslání je podívat se tomu pod povrch: vždyť jsem Lucie ( tj. Světluše) a ta si na věci ráda posvítí…

Pro ty, kdo se nedokáží vzdát sladkostí a přitom chtějí konzumovat kvalitní potraviny bez nezdravých aditiv a sladidel, nabízím ke stažení svůj e-book zdarma „Bio a zdravé sladkosti pod lupou“.

Pro zájemce o zdravou stravu a ty, kdo mají potíže s trávením, jsem napsala a nabízím zdarma ke stažení e-book „5 tipů, jak si jídlo užívat a snadno ho zažívat”.

 

Jsem autorkou i dalších e-booků: „Zdravá čistá kuchyně“, který vás dovede ke kuchyni uklizené bez škodlivé chemie nebo e-booku „Kuchyň bez zbytečné chemie“, kompletního průvodce opravdu zdravými biopotravinami, nádobím, obaly a mycími prostředky. E-book „Pohodové trávení“ vám naplánuje celý týden vaření i nakupování zdravého jídla pro dobré trávení: 5x denně – od snídaně po večeři, ale i ve svátek. E-book dostanete automaticky také vstupem do Klubu Pohodové trávení.

Tyto e-booky i členství v Klubu Pohodové trávení si můžete objednat prostřednictvím mého webu.

Dávám sobě, své rodině i Zemi to nejlepší, co dovedu – pro zdraví a spokojenost nás všech. A radím to i druhým lidem: snažte se přiblížit zpět přírodě, od které jsme se dávno odpojili. Jezte skutečné potraviny místo náhražek a průmyslových výrobků plných aditiv. Pečujte o sebe a svůj domov pomocí přírodních prostředků. Budete zdravější a budete se cítit lépe. Zasloužíte si to. Zaslouží si to matka Země.