Můj příběh

Miluju přírodu a již mnoho let žiju každodenní život bez zbytečné chemie. Své děti učím jíst “skutečné potraviny” místo výrobků plných náhražek. Inspiruji lidi, aby nezatěžovali svůj organismus a své životní prostředí jedy v potravinách, lécích, kosmetice a drogerii. Svého syna s podezřením na Crohnovu chorobu léčím šetrnými přírodními prostředky. Radím rodinám s podobnými potížemi, jakou stravu pro děti zvolit.

Baví mě pěstovat zdravý životní styl

Jsem šťastná žena. Mám úžasného muže a dvě neméně úžasné děti. Dělám věci, které mě baví. Mohu žít svůj “bioživot”. Vlastně musím. Proč?

Již před mnoha lety ještě za studií na univerzitě jsem se začala zajímat o životní prostředí. Baví mě přemýšlet, jak při pohodlném městském stylu života netvořit kolem sebe jedovatou lagunu – z mytí nádobí, praní, úklidu atd. atd.

Denně si kladu otázku:

Není to, co jím dýchám a mažu si na tělo, chemický útok na můj organismus?

Když jsme s manželem zatoužili po dítěti, netušila jsem, že se moje záliba ve zdravé stravě a prostředí stane nezbytným denním chlebem.

Mé dítě není zdravé

Od raného dětství svého syna jsem si musela zvyknout, že musím každý den dbát o to, aby se cítil dobře a nemoc nebrzdila jeho vývoj. Syn měl od narození potíže s trávením. Přesto byl pro mě šok to, co následovalo, když bylo synovi rok a tři čtvrtě.

Všimla jsem si, že je zpomalený, působí unaveně, zastavil se mu vývoj řeči. Jednoho dne krátce před synovými druhými narozeninami jsem objevila v jeho stolici krev. Byla jsem zděšená. Kolečko lékařských vyšetření nepřineslo žádný výsledek ani radu, co si počít.

Několikrát denně měl syn průjem a v něm krev. V noci se budil a dlouho plakal. Bylo to hrozné. Někdy tenkrát jsem podruhé otěhotněla a ta doba byla pro mě vyčerpávající.

Trvalo půl roku, než se zdravotní stav mého syna začal zlepšovat.

Cesta k uzdravování mého dítěte vedla přes ordinaci celostní lékařky a homeopatky až do centra tradiční čínské medicíny. Ortel, který zazněl z úst terapeuta, byl hrozivý – podezření na počínající Crohnovu chorobu nebo ulcerózní kolitidu.

Opět šok. Zároveň ale vidina, že při občasné léčbě a dodržování diety má syn šanci na spokojený život. Můj velký dík patří našemu terapeutovi, který synovi jako první dokázal pomoci a který mě jako první podpořil a vlil mi do srdce naději, že vše bude v pořádku.

Nejtěžší úkol byl přijmout synovu nemoc a snažit se pochopit, co nám svou nemocí chce sdělit.

Cesta k tomu ale nebyla snadná

Dnes se cítím velmi naplněná, protože mi to ukázalo mnohé i o mně. Ze zoufalé matky se stala sebevědomá žena – vědomá si svých předností i slabostí. A proto o tolik silnější než kdysi.

Baví mě přemýšlet nad tím, co vkládám do úst – jestli je to opravdové jídlo nebo spíš jen jeho syntetická náhražka. Vím, kde koupit (pro mě) ty nejlepší suroviny a výrobky. Umím si jich řadu vyrobit doma a stále se učím, jak jejich okruh rozšiřovat.

Svým přístupem mnohé inspiruji, aby hledali jiné způsoby k uspokojení svých potřeb – jídla, udržování čistoty v domácnosti, než ty nejsnazší, často ale bohužel nejméně šetrné k našemu životnímu prostředí.

Pro ty z vás, kdo se zajímáte o zdravou stravu, máte potíže s trávením nebo jste v podobné situaci jako jsem byla já před časem, nabízím zdarma ke stažení svůj eBook  „5 tipů, jak si jídlo užívat a snadno ho zažívat”. V něm využívám své zkušenosti jak v této oblasti, tak na poli zdravého životního stylu.