Víte, stejně jako já, že čas letí, a stejně jako já se tomu pořád divíte, když se podíváte na své děti?

WP_20160402_13_42_43_Pro

Uplynulo už 5 let od chvíle, kdy se narodil náš prvorozený. Na první chvíle a dny s ním jsem vzpomínala v den jeho narozenin s dojetím i bolestí. Jeho narození neproběhlo zrovna tak, jak jsem si přála, ani první dny po narození neodpovídaly mým představám o přirozeném mateřství. Možná i proto není náhodou, že jeho zdravotní stav není ideální a že jsme spolu prožili i mnoho těžkých chvil.

Tvoření je pro mě ohromná zábava 

Ale k tomu radostnému. Těšila jsem se na oslavu svého jedinečného drahého synka snad víc než on. Přesto, že vždy musím vymýšlet, jaké dobroty pro něj připravím, abych dostála zásadám jeho diety. To vymýšlení a tvoření je pro mě ale ohromná zábava. Je to kreativní a dobrodružné, protože nikdy přesně nevím, jaký bude výsledek.

Nevzpomínám si, že by někdy děti byly zklamané

Vždycky si moc pochutnaly. Se synem bývá spíš problém ho zastavit, aby nesnědl naráz celý dort. Tento jsem stvořila letos.

WP_20160409_16_38_40_Pro

Jeho složení plně uspokojilo mé BIO choutky  

Musím říct, že kromě pochvaly jedné osoby, která se na oslavě synových narozenin do dortu pustila hned, jak to vypadalo, že děti už nebudou a která se ostýchala ho dojíst (tak jsem ji k tomu povzbudila, protože na něj pošihlávala i poté, co si už dva kousky dala), mě potěšilo jeho téměř 100% BIO složení:

  • pohanková mouka
  • banán
  • ovesné vločky
  • vejce
  • vanilkový pudink (ovšemže s pravou vanilkou) uvařený v ovesném mléce
  • jahody a borůvky
  • agar-agar

Jelikož pudinku bylo třeba jen trocha, připravila jsem dětem na další den ještě rychlou svačinu.

WP_20160409_14_53_47_Pro

Test na závěr : kdo si všiml ve složení dortu nějakého cukru nebo tuku navíc (mimo těch, co jsou přirozeně obsaženy v daných potravinách)?  Nikdo? Správně. Žádné tam totiž nejsou.

Připojte se ke mně a oslavte cokoli také zdravě, chutně a výživně!

WP_20160409_17_19_09_Pro