Posviťme si spolu na biostyl

Proč píšu blog? Chci dělat bioosvětu. Zní to divněOsvěta je slovo příbuzné s výrazy jako světloosvětlovatvysvětlovat… Zvu vás tedy: posviťme si spolu na biostyl.

Jsem trochu divná

Kdo jsem? Bio žena, bio manželka (o tom by mohl dlouze vyprávět můj manžel) a bio matka v jedné osobě a být divná tak nějak patří k mému údělu na tomto světě.

Já jsem se z toho rozhodla udělat přednost a ukazuji lidem, jak dělat věci jinak, než jsou zvyklí.

Ostrá 1

Kdysi jsem bývala „biodivoženka“ a „ekoteroristka“

Chtěla jsem spasit svět a snažila se silou bojovat proti stavu světa, ve kterém žijeme. V posledních letech jsem dospěla k závěru, že odmítat realitu nikam nevede.

Tak se s ní učím žít a přizpůsobuji ji sobě a svým představám.

Kdysi jsem odmítala používat auto, pokud mi nebylo vyhrožováno smrtí 🙂 nebo nakupovat v supermarketech, zato jsem si byla schopná koupit bio okurku z Izraele za 80 Kč! Dnes užívám moderních vymožeností s rozumem a mírou a stejně tak nakupuji biopotraviny.

 „Bio“ marketink frčí a může nám přerůstat přes hlavu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI vzhledem k svým dřívějším postojům si nemyslím, že by toho skutečného „bio“ bylo příliš. Naopak. Proto ta osvěta

Co je opravdu „bio“, přírodní a co má jen „bio“ označení? Jak se v těch „bio“ značkách a přívlastcích vyznat? A není to všechno jen podvod? Někdy se to může stát a také o tom bych chtěla psát.

Chci na svém blogu sdílet téma, které mě zajímá a kterým žiju. Těším se, že budu touto cestou vyjadřovat své přesvědčení a předávat zkušenosti v oblasti biostylu.

Jsem na cestě neustálého hledání toho přirozeného v nás a v prostředí, ve kterém žijeme. Cestě dobrodružné, fascinující a nikdy nekončící.

 O čem se dočtete v mých článcích a elektronických knihách?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • Jak žít spokojený a pohodlný život plný malých radostí a potěšení, ale přitom nepáchat „zločiny“ na životním prostředí?
  • Jak sobě i svým nejbližším dát to nejlepší a zároveň vědět, že tím za sebou nezanecháme obludnou stopu v přírodě?
  • Jak propojit život moderního člověka s tím přirozeným a přírodním v nás a kolem nás?
  • A jak se z toho všeho nezbláznit?

Těším se na čtenáře, které bude hledání odpovědí na tyto otázky bavit stejně jako mě.